Kampol-Fruit Sp. z o.o. należy do ścisłej czołówki polskich firm branży przetwórstwa owocowo-warzywnego. Firma powstała w 1992 roku. Centrala mieści się w Białej Rawskiej, a zakład produkcyjny w Nasielsku, niedaleko Grójca.
Kolejny zakład połączony z nowoczesną sortownią, tłocznią i chłodnią powstał w Milejowie, koło Lublina. Kampol-Fruit specjalizuje się w produkcji mrożonek z lokalnych sezonowych owoców, warzyw, grzybów i ziół, a także koncentratów i przecierów owocowych oraz warzywnych. Obecnie roczna produkcja obejmuje ponad 80 tys. ton wyrobów.
Korzyści z wdrożenia:
Szybsze przyjmowanie, znakowanie i wydawanie towarów
Mniej pracochłonna obsługa magazynu
Kontrola łańcucha dostaw
Wyraźna redukcja błędów ludzkich
Precyzyjna identyfikacja produktów
Obniżenie kosztów operacyjnych
Działania UNI+SKK Technology
SKK Smart szybko i bezbłędnie ewidencjuje wszystkie etapy obrotu towarowego. Od momentu przywiezienia przez rolników surowca, poprzez jego sortowanie, klasyfikację, wejście i wyjście z linii produkcyjnej, po umieszczenie gotowego produktu w mroźni i wydanie z magazynu.
Poszczególne operacje na poziomach produkcji, magazynowania i dystrybucji odbywają się za pośrednictwem kodów kreskowych – przez zeskanowanie kodu z towaru za pomocą przenośnych terminali. Wcześniej przeprowadzano je wykorzystując dokumentację papierową, a informacje na niej zawarte były następnie wpisywane ręcznie do systemu informatycznego przedsiębiorstwa.
Oprogramowanie SKK Smart jest wyposażone w moduł wymiany danych Web Transfer, który umożliwia komunikację pomiędzy terminalami a wewnętrznym systemem informatycznym firmy Kampol-Fruit – Symfonia. Dzięki temu dane zeskanowane z terminali są automatycznie wysyłane drogą radiową do programu Symfonia. Podobnie jest realizowany proces odwrotny. Każda dyspozycja zlecona z poziomu systemu ERP jest wyświetlana na terminalach w magazynie.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwiązania wdrożonego przez UNI+SKK Technology. Przebieg znakowania, znakowania i wydawania towarów jest obecnie znacznie szybszy. Dzięki systemowi poprawiła się praca magazynu. Redukcja błędów w trakcie wydawania i pobierania towarów jest bardzo wyraźna. System działa sprawnie, nie zawiesza się. Pracownicy magazynu pozytywnie przyjęli nowe rozwiązanie.
Efekty
Wszystkie towary na każdym z etapów są oznakowane specjalistycznymi etykietami zawierającymi kody kreskowe. W ramach dostarczonego rozwiązania, Kampol-Fruit może drukować tabliczki lokalizacyjne, wskazujące miejsce składowania w magazynie oraz etykiety logistyczne, które identyfikują poszczególne produkty. Etykiety te wykorzystują międzynarodowy standard GS1.
Na tej podstawie można prześledzić cały łańcuch dostaw od momentu wejścia surowca do magazynu aż do momentu jego zakupu przez klienta (tzw. traceability). Ma to szczególne znaczenie w branży spożywczej i jest regulowane odpowiednimi przepisami. Gdyby się zdarzyło, że któraś z partii produkcyjnej jest wadliwa, to dzięki wdrożeniu można łatwo i szybko do niej dotrzeć, a dostawca jest w stanie równie szybko zareagować, np. wycofując całą partię z rynku.