Podstawowe parametry, które należy określić, to wielkość ekranu, system operacyjny oraz sposób zasilania urządzenia.
Terminale wózkowe, czyli Twoje procesy magazynowe pod kontrolą
Ręczne zarządzanie danymi w magazynie, zwłaszcza w trudnych warunkach, to nie tylko czasochłonny proces, ale również źródło potencjalnych błędów, które mogą spowalniać operacje.
Terminale wózkowe montowane na pojazdach to idealne rozwiązanie tych problemów – gwarantują niezawodność i optymalizację procesów, przyspieszając pracę oraz eliminując ryzyko pomyłek.
Idealnie sprawdzą się tam, gdzie wymagana jest większa trwałość niż zapewniają tablety przemysłowe, np. w: :
- magazynach wysokiego składowania,
- placach składowych,
- centrach dystrybucji,
- zakładach produkcyjnych,
- przewozach towarowych.

Do czego wykorzystasz terminale wózkowe?
Co zyskasz?
Jak działają terminale wózkowe?
Terminale pokładowe są montowane bezpośrednio na wózku widłowym i zasilane z jego pokładowej instalacji elektrycznej. To umożliwia ciągłą pracę bez potrzeby ładowania dodatkowych akumulatorów.
Dzięki połączeniu z siecią Wi-Fi, terminale wózkowe komunikują się on-line z głównym systemem magazynowym. Operatorzy mogą na bieżąco odbierać zadania, aktualizować stany magazynowe i śledzić lokalizacje towarów.

Zaufali nam
Nasze rozwiązania wdrażamy dla czołowych marek z różnych sektorów gospodarki.
Poznaj nasze bestsellery

Od urządzeń, po oprogramowanie dla Twojego biznesu
Oferujemy niezawodne komputery pokładowe takich marek jak Honeywell i Zebra.
Urządzenia możemy dostarczyć wraz z aplikacją biznesową SKK Smart, której funkcje są dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta i umożliwiają wymianę danych – przyjmowanie, realizację i odsyłanie zleceń – online z nadrzędnym systemem informatycznym.
FAQ
Najczęściej zadawane pytania o terminale wózkowe
Najważniejszą kwestią jest wytypowanie takiego miejsca, które umożliwia bezpieczne prowadzenie i operowanie wózkiem z jednoczesnym łatwym dostępem ręką do terminala oraz dobrą widocznością ekranu.
Terminale wózkowe są zasilane bezpośrednio z instalacji elektrycznej wózka widłowego. Zazwyczaj wymagają podłączenia do zasilania pokładowego wózka, pozwalając na ich ciągłą pracę bez potrzeby dodatkowego ładowania. Instalacja jest prosta i kompatybilna z większością modeli wózków. Terminale wózkowe można zasilać z gniazda zapalniczki lub przetwornicy napięcia.
Tak, do terminali wózkowych można podłączyć czytnik kodów kreskowych. W większości przypadków łączność odbywa się poprzez port USB lub bezprzewodowo, np. za pomocą Bluetooth. To pozwala na szybkie wprowadzanie do terminala danych z odczytywanych kodów i ich natychmiastową aktualizację.
Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z sieci Wi-Fi obejmującej teren magazynu i placu składowego. Terminale wózkowe są wyposażone w moduły komunikacji bezprzewodowej, które umożliwiają stałą łączność z systemem informatycznym. W przypadku większych przestrzeni zewnętrznych można rozważyć wzmocnienie sygnału poprzez dodatkowe punkty dostępu lub wykorzystanie technologii LTE.
Większość terminali wózkowych posiada ekran dotykowy i wbudowaną wirtualną klawiaturę. Jednak w przypadku specyficznych potrzeb użytkownika, istnieje możliwość podłączenia zewnętrznej klawiatury, która ułatwia wprowadzanie większej ilości informacji.
Jak możemy
Ci pomóc?
Potrzebujesz konsultacji? Szukasz niezawodnych i bezpiecznych rozwiązań AutoID dla swojej firmy?
Wypełnij formularz, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.